Ze začátku to nebudeme moc dráždit a půjdeme jednodušší cestou pivních koncentrátů. Volba mikropivovaru tudíž byla tou nejjednodušší částí, zvolil jsem tento.

 

Co se týká udržování teploty kvašení, to už bylo težší. Jelikož nemáme sklep, uvažoval jsem o nějaké levné vinotéce. Padla mi do oka CANDY CCV 150 EU, ale nikde nejsou uvedeny její vnitřní rozměry.

Posílal jsem maily všem čertům a prodejcům, ale bez použitelné odezvy ("Dobrý den, potřeboval bych vědět vnitřní rozměry vinotéky. Předpokládám, že 840x500x540 jsou rozměry vnější". "Vážený zákazníku, ano, uvedené rozměry jsou vnější.").

Je pravda, že včera následovalo obrovské překvapení, jelikož PR paní z Candy donutila prodejce v Electroworldu, aby vinotéku změřil. Fakt díky, to oceňuji...

 

Nakonec jsem se ale (z finančních i prostorových důvodů) rozhodnul recyklovat naši starou nepoužívanou ledničku.

"Katko, potřebuješ nutně tu ledničku v technické? Že bych ji použil jako chlazení..."

"No nevím, aby se z tebe nestal alkoholik!"

Pche, k tomuto cíli vede tisíc rychlejších a levnějších způsobů. Však už jich mám několik prozkoumaných.

 

Teplotu v ledničce se budu snažit udržovat pomocí bezdrátového termostatu FS20+STR2. Snad to půjde.

 

 

Nakonec nastala nejtěžší fáze - pojmenování piva/pivovárku. Ze zoufalství jsem včera v hospodě vyhlásil soutěž a po vyřazení marketingově neprůchozích názvů typu Kokr Sakr nebo Mrdal pičr (no, už jsme pár Melantrichů měli za sebou) jsem nakonec rozhodnul následovně.

 

Jelikož by (podle mně) měl název respektovat místopis, rezervuji si následující pracovní názvy:

Grádyš/Graadysh (viz Grádo) jako značku piva pro chlapy (ležák)

Malvína/Malweenah (viz Malvíny) pro piva svrchně kvašená, pořípadě pro piva s nějakou trapnou (možná až dámskou) příchutí

Vambeer - původní návrh byl Čelákovický Vampýr - (viz čelákovičtí upíři) pro extra silné speciály.

 

And last but not least - FCB (Franz Chwatlina Bräu) vulgo Chwatliner pro pivovar samotný (podle ulice Františka Chvátliny, kde si dovoluji v současnosti bydlet).

 

Dole v obrázkové galerii můžete vidět i první pokusy o návrhy etiket :)

 

 

 

P.S. Dalším návrhům jsem samozřejmě stále otevřen, případný úspěch ve výběrovém řízení bude oceněn jedním litrem piva z první várky.

 

P.P.S. Účast v soutěži na vlastní nebezpečí. Za případně trvalé zdravotní postižení výherců vyhlašovatel soutěže nenese žádnou trestní ani morální odpovědnost.