Minulý víkend dávali v televizi poslední díl Shreka. Děti to celkem zaujalo, tak jsem jim to sobotu začal pouštět celou sérii pěkně od začátku.

 

Nastínění děje pro neznalé: Shrek je hnusný smradlavý zlobr se silně fekálními zvyky vyznačující se krkáním, prděním a pojídáním nechutností. V prvním díle se víceméně nechtěně musí vydat zachránit krásnou princeznu Fionu postiženou strašlivou kletbou - v noci se mění na hnusnou smradlavou zlobryni se silně fekálními zvyky. Polibek z pravé lásky pak má všechno uvést na pravou míru. Na konci dílu se Shrekovi skutečně podaří hudlana Fioně vlepit. Následuje monumentální hudba, světelné efekty, větrné víry, kouzlo evidentně funguje a všichni čekají, že po rozptýlení světelného smogu uzří krásnou Fionu a Shreka proměněného ve sličného jinocha. No vidíte - a oni tam stáli dva hnusní smradlaví zlobři se silně fekálními zvyky.

Což bylo pojaté jako Happy End a další díly pak už pojednávají o příhodách zlobřího Shreka a zlobří Fiony.

 

No, a když jsme byli zhruba ve dvou třetinách prvního dílu a Fiona byla pořád ta stejná trapná a afektovaná krásná princezna, Ema už to nevydržela a povídá:

"Tatínku, kdy už konečně Shrek udělá z Fiony toho Róma?"