středa, 10 červen 2015 12:58

10. června 2015

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tak nevím, ale poslední dobou to jde s Googlem a jeho aplikacemi hodně z kopce.

Tak dlouho „zjednodušovali" Google Play Music, až se na cílené přehrávání hudby nedá používat. Někde tam něco hraje, ale v podstatě si teď už nedokážu vybrat mé oblíbené písničky/autory/alba. A že bych zjistil, co jsem si uploadoval sám (a co mi tudíž zabírá sdílený prostor), to je utopie.

A teď ti magoři vytvořili novou e-mailovou aplikaci jménem Inbox. Prý „nová služba, která vám pomůže zaměřit se na to, co je opravdu důležité". No nevím - jestli je důležité vidět na obrazovce s rozlišením 2560x1600 několik málo dlaždic? čtverců?, ve kterých jsou pravděpodobně podle nějakého šíleného algoritmu poshlukovány maily, aniž byste kdekoliv viděli, co jste ještě nepřečetli, tak se jim to povedlo. Kliknutím na zprávu (pokud se k ní vůbec dostanete) se tato sama velice chytře přesune někam, kde ji už nikdo nikdy nenajde (ne že by se to občas nehodilo).

To, že mě Google dlouhé roky „nutil" k označování důležitých zpráv hvězdičkou (takto označené maily zůstávaly v seznamu pěkně nahoře) je fajn, stejně tak je fajn, že v Inboxu se hvězdička změnila na špendlíček se stejnou funkcí. Jenom ti pitomci nějak zapomněli ohvězdičkované zprávy po přechodu na Inbox automaticky přišpendlit, takže se mé - dlouhá léta pečlivě označované důležité informace - propadly kamsi do bezedných hlubin vesmíru.

Od doby, co jsem přešel na Inbox, mi chodí jen zlomek e-mailů. Je možné, že mi lidé přestali psát. A nebo se jenom vaše zprávy nervózně povalují na discích v anonymních datových centrech, kde se na nich bude jenom usazovat prach.

 


 

P.S. A nebo jenom platí „Starého psa" - to jako mě - „novým kouskům nenaučíš"?

 

Přečteno 1298 krát Naposledy změněno středa, 10 červen 2015 14:27

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Příprava a nákupy součástek, část čtvrtá

  wurk 25.04.2019 09:47
  sanitace
  Ahoj, pri kazde sanitaci to komplet rozebiras (planujes rozebirat)?
   
 • MeGaL

  Martin 17.04.2019 08:34
  Odp.: MeGaL
  Já mám Tilt Hydrometer (tilthydrometer.com (https://tilthydrometer.com)). Pokud si chceš podobné ...
   
 • MeGaL

  Dušan 15.04.2019 21:49
  Odp.: MeGaL
  Ahoj, mohl bych se zeptat jak ziskavas krivku prubehu kvaseni? Resp. hustotu? Snažím se snad rok najít ...