středa, 10 červen 2015 12:58

10. června 2015

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tak nevím, ale poslední dobou to jde s Googlem a jeho aplikacemi hodně z kopce.

Tak dlouho „zjednodušovali" Google Play Music, až se na cílené přehrávání hudby nedá používat. Někde tam něco hraje, ale v podstatě si teď už nedokážu vybrat mé oblíbené písničky/autory/alba. A že bych zjistil, co jsem si uploadoval sám (a co mi tudíž zabírá sdílený prostor), to je utopie.

A teď ti magoři vytvořili novou e-mailovou aplikaci jménem Inbox. Prý „nová služba, která vám pomůže zaměřit se na to, co je opravdu důležité". No nevím - jestli je důležité vidět na obrazovce s rozlišením 2560x1600 několik málo dlaždic? čtverců?, ve kterých jsou pravděpodobně podle nějakého šíleného algoritmu poshlukovány maily, aniž byste kdekoliv viděli, co jste ještě nepřečetli, tak se jim to povedlo. Kliknutím na zprávu (pokud se k ní vůbec dostanete) se tato sama velice chytře přesune někam, kde ji už nikdo nikdy nenajde (ne že by se to občas nehodilo).

To, že mě Google dlouhé roky „nutil" k označování důležitých zpráv hvězdičkou (takto označené maily zůstávaly v seznamu pěkně nahoře) je fajn, stejně tak je fajn, že v Inboxu se hvězdička změnila na špendlíček se stejnou funkcí. Jenom ti pitomci nějak zapomněli ohvězdičkované zprávy po přechodu na Inbox automaticky přišpendlit, takže se mé - dlouhá léta pečlivě označované důležité informace - propadly kamsi do bezedných hlubin vesmíru.

Od doby, co jsem přešel na Inbox, mi chodí jen zlomek e-mailů. Je možné, že mi lidé přestali psát. A nebo se jenom vaše zprávy nervózně povalují na discích v anonymních datových centrech, kde se na nich bude jenom usazovat prach.

 


 

P.S. A nebo jenom platí „Starého psa" - to jako mě - „novým kouskům nenaučíš"?

 

Přečteno 1255 krát Naposledy změněno středa, 10 červen 2015 14:27

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • MacGraadysh 80/- No.1

  T0mica 08.12.2018 21:13
  Recept
  Ještě jednou díky za shrnutí tvých poznatků o tomto stylu...pivo docela sklidilo ohlas a já jsem velmi ...
   
 • Protitlaková stáčečka

  Martin 05.12.2018 08:42
  Odp.: Pistole na plneni lahvi
  Asi řešíš neexistující problém. "Tabulkový" (jak to nazýváš ty :) ) tlak většiny piv při výčepní ...
   
 • Protitlaková stáčečka

  Ilja 04.12.2018 23:10
  Odp.: Pistole na plneni lahvi
  I kdyz je kyveta je dokonale tesna, neni napojena na redukcni ventil, po syceni pivo samozrejme ...