pátek, 17 duben 2015 09:10

17. dubna 2015

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Proč se pokaždé musí najít nějaký PITCHUS, který se narve k expresní pokladně s nejnapěchovanějším vozíkem, jaký si jen lze představit?

Čímž pádem se rychlofronta - plná lidí chvátajících do práce - totálně zastaví. Nehledě na to, že i ten odkládací pultík je dimenzován zhruba na dva rohlíky plus rajče, ne na měsíční nákup pro pětičlennou rodinu. A abychom z toho nevyvázli tak lehce, ukázalo se, že pan Pitchus měl jenom stravenky, ze kterých za živý prase nebyl schopen sestavit dlužnou částku.


Ale abych jenom nekňučel - dnes jela ve vlaku skupinka středoškolských dětí, kteří se horečnatě učili dějepis. Vypadalo to na nějaké brutální zkoušení hned první hodinu. Urputně se bojovaly koaliční války, vyháněli Napoleónové na Elby, budovaly a zanikaly republiky. V tom se ale nad mnohohlasý proud jmen, dat a míst povznesl zoufalý chlapecký výkřik. „Kolik tam těch Ludvíků ještě je, doprdele, tenhle už je vosumnáctej!"

Tady už bych mohl skončit, ale nedalo mi to a na mobilu jsem si milého Ludvíčka vyhledal. Do Googlu jsem zadal „ludvik iixx" (neptejte se mě, jakým způsobem jsem odvodil tu římskou číslici) a tradá - obrovské překvapení, jako hned první odkaz na mě vyskočil článek s názvem Louis XVIII of France.

(funguje to jen v anglickém prostředí, zkoušel jsem to ještě v práci z českého prohlížeče a nezabralo to)

To, že Google pochopí, že „ludvik" by mohl být „Louis", to ještě chápu, ale že dokázal přeložit chybnou číslovku „iixx" na "XVIII", to mně skutečně zarazilo.

 

Přečteno 1131 krát Naposledy změněno pátek, 17 duben 2015 10:05

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Starter

  Martin 16.11.2018 13:26
  Odp.: Maltoza
  Tak ona to není moje metoda a navíc jsem ji zkusil jen jednou. A pak jsem se vrátil k maltóze. Sladina ...
   
 • Starter

  Ilja 16.11.2018 12:55
  Odp.: Maltoza
  Moc dekuju za odpoved. Ano, mel jsem na mysli kalkulacku HomeBrewMap. To jsem fakt netusil, ze DME ...
   
 • Starter

  Martin 16.11.2018 08:35
  Odp.: Maltoza
  Nevím, kterou kalkulačku myslíš, ale já můžu mluvit jen za HomeBrewMap. Ta počítá se sušeným sladovým ...