čtvrtek, 24 září 2015 16:23

KJB - 24. září 2015

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

... aneb Kýč Jak Bič. Navíc focené z jedoucího vlaku za ranního šera, takže technicky nic moc, úpravou jsem to pak dodělal úplně, ale nemohl jsem si pomoct :)

 

A teď k vážnějšímu tématu. Když jsem minulý týden (opět) přerušil práce na systému pro výměnný obchod s domácím pivem kvůli implementaci kalendáře s pivně spjatými událostmi, myslel jsem, že to bude oddechovka na pár hodin.

Ó, jak hluboce jsem se mýlil. Kalendářových komponent pro Joomlu sice existuje bambiliarda, ale snad žádná nemá kvalitně udělanou jednu drobnost - správu kalendáře a událostí z Front Endu (tj. z webových stránek, na které se dostanou běžní uživatelé bez přístupu do administračního modulu).

 

Po nějaké době strávené čtením dokumentace, diskusních skupin a zkoušení dema, jsem zakoupil jeden slibný modul (jménem řekněme X). Po dvou nocích u počítače, kdy jsem kalendář kompletně naimplementoval do HomeBrewMap.com, jsem zjistil, že komponenta je z důvodu A pro naše účely nepoužitelná. Zažádal jsem o vrácení peněz a hledal jsem dál.

Po nějaké době strávené čtením dokumentace, diskusních skupin a zkoušení dema, jsem zakoupil jeden slibný modul (jménem řekněme Y). Po dvou nocích u počítače, kdy jsem kalendář kompletně naimplementoval do HomeBrewMap.com, jsem zjistil, že komponenta je z důvodu B pro naše účely nepoužitelná. Zažádal jsem o vrácení peněz a hledal jsem dál.

Po nějaké době strávené čtením dokumentace, diskusních skupin a zkoušení dema, jsem zakoupil jeden slibný modul (jménem řekněme Z). Po dvou nocích u počítače, kdy jsem kalendář kompletně naimplementoval do HomeBrewMap.com, jsem zjistil, že komponenta je z důvodu C pro naše účely nepoužitelná. Zažádal jsem o vrácení peněz a hledal jsem dál.

(proměnné A, B, C a X, Y, Z zde nebudu nijak ventilovat, nejsou příliš podstatné, ale je zajímavé zjistit, že čím víc „Navrch huj“, tím víc „vevnitř hnuj“)

(dokonce je možné, že nepřijdu úplně o všechny peníze - X a Z mi už slíbili, že mi prachy vrátí)

Už jsem byl zoufalý, ale pak jsem se vrátil ke komponentě JEvents, která je sice nejlépe hodnoceným kalendářem pro Joomlu, ale o nějaké správě událostí z Front Endu jsem se nikde nedočetl ani slovo. Jak jsem po dalších dvou nocích zjistil, je to proto, že to asi považují za tak přirozenou funkcionalitu, že ji ani nemá cenu zmiňovat.


Takže momentálně mám kompletně nainstalovaný (v pořadí už čtvrtý) kalendář a konečně to vypadá, že by mohl fungovat. Nemá sice (zatím) žádnou extra funkcionalitu, chybí spousta překladů, graficky čeká na sjednocení s existujícími stránkami a nápověda také chybí, ale když byste měl někdo nutkavou potřebu si s kalendářem hrát, je vám už k vaší tělesné dispozici.

Možná to tak z vašeho pohledu nevypadá, ale výše zmíněné chybějící věci už jsou v podstatě jen rutinní drobnosti, které spraví dalších pár nocí u počítače. Aneb „Kdo si hraje, nezlobí Kdo maká na písíčku, nechlastá po nocích pivo“...


P.S. V rámci ulehčení budoucí práce s „dokumentací“ jsem nápovědu rozdělil do kraťoučkých samostatných článků...

 

 

Přečteno 1695 krát Naposledy změněno čtvrtek, 24 září 2015 17:13
Více z této kategorie: « 17. září 2015 29. září 2015 »

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Pit Pony No.1

  Honza 24.04.2021 07:11
  Odp.: Pit Pony No.1
  Bych se asi měl Mr.Grádyše v tomhle zastat :-) Ačkoliv také pragmatik (aspoň se za něj považuju) nic ...
   
 • Pit Pony No.1

  Jarda 23.04.2021 18:21
  Odp.: Pit Pony No.1
  Jsem pragmatik, nemám rád mnoho řečí okolo, takže věty typu: "APA je na moji momentální touhu moc ...
   
 • Pivečko? Dycky PIVO!!!

  Jarda 23.04.2021 17:17
  Odp.: Pivečko? Dycky PIVO!!!
  Toš a jak je to s tím točením nebo čepováním? Mám v tom zmatek, jestli se pivínko točí nebo čepuje?