pondělí, 30 květen 2016 09:11

Rozhovor - 30. května 2016

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Minulý týden se mi stala jistá drobná příhoda (ale ne, infarkt jsem nedostal), která ve mně vzedmula silnou vlnu pochybností o sobě samém.

Celý víkend mi ta epizodka vrtala hlavou, ale dnes ráno jsem na tu záhadu s obrovskou úlevou přišel. Paralelní vesmíry existují. Tak a je to venku...

 

Potřebuji něco udělat v Oracle,

(pokud nevíte, o co se jedná, nezoufejte. v zásadě vám stačí vědět, že to má něco společného s počítači.)

ale řešení, které mě napadlo jako první, mně moc nevyhovovalo. Sice funkční, ale zdlouhavé, pracné, elegantní pramálo. A jelikož jsem člověk až do morku kostí líný, počal jsem pátrat po alternativních možnostech. Nejlepší by samozřejmě bylo řešení rychlé, bezpracné a elegantní - takové ale v našich specifických podmínkách implementovat nelze. Nebo ano? Jenom tak ze srandy jsem si to zkusil vyhledat na Google a podívejme se - v jednom prastarém odborném fóru někdo zmiňoval přesně ten samý problém. A na závěr pak i navrhnul možné řešení, které popsal jasně, stručně a strukturovaně včetně příkladů použití.

Výborně, to se mi hodí. Kdopak je ta dobrá duše, zvědavě jsem juknul na jeho profil. Trvalo mi notnou chvíli, než jsem tu informaci zpracoval, ale nakonec jsem musel uznat, že jsem to byl skutečně já. Před dvanácti lety jsem anglicky do detailu popsal řešení, na které jsem si dnes nejenom že nedokázal vzpomenout (copak o to, to se stává, když něco nepoužíváte denně), ale já jsem už ani nevěděl, že dané řešení existuje.

Shame on me...

Musím přiznat, že mně mé selhání znepokojilo mnohem hlouběji, než bych kdy dříve vůbec považoval za možné. Několik dní jsem se rochnil v bahně sebelítosti středního věku, zvažoval alternativní zaměstnání (například kariéra převozníka na pramici mi přišla jako hodně lákavá) či odchod do předčasného důchodu, ale nakonec - jak jsem již zmínil na začátku - jsem si uvědomil, že v tomto životě nemám k sebelítosti sebemenší důvod. To jenom anomálie ve vyhledávacím algoritmu Google mi dala na krátkou dobu nahlédnout do fóra z alternativního vesmíru. Což mi momentálně zní dostatečně logicky na to, abych prozatím mohl pokračovat v zajetých kolejích...

 

Přečteno 903 krát Naposledy změněno pondělí, 30 květen 2016 10:34
Více z této kategorie: « Zašlápnutá - 26. května 2016

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Počasí

Reklama

Poslední komentáře

 • Spilka V2.0

  Petr 17.02.2020 17:50
  Odp.: Hystereze
  On celý problém bude v tom začátku. Jak píšeš, po vyrovnání teplot uklidní. Koneckonců, uvidím při ...
   
 • Spilka V2.0

  Martin 17.02.2020 14:29
  Odp.: Hystereze
  Pomohla. Navíc až se teploty vyrovnají, celý proces chlazení/topení se hodně uklidní. Ale je to tvoje ...
   
 • Spilka V2.0

  Petr 17.02.2020 14:06
  Odp.: Hystereze
  Ty 3 minuty pro chlazení mám taky. V tom problém nevidím. Myslím, že ta sklenice by nepomohla. Tam ...