O projektu

Od jisté doby se frekvence mého focení počala nebezpečně blížit nule. Ať jsem dělal co jsem dělal, chyběla mi inspirace, chuť i čas popadnout foťák a jít někam něco kvalitně zvěčnit. Ze začátku ještě jakž takž fungoval geniální sebemotivační trik ("Martínečku, teď si pěkně vezmeš foťáček, půjdeš k vodičce udělat pár foteček a na zpáteční cestičce se za odměnu zastavíš v hospůdečce..."), ale časem bohužel i ten ztratil svou účinnost ("proč se mám herdek plahočit k pitomé řece s foťákem těžkým jako kráva, když v hospodě můžu být za tři minuty???").

 

Takže když to nešlo po dobrém, muselo to holt jít po zlém. Jenom jsem čekal na ten správný impuls. V okamžiku, kdy jsem pak narazil na stránky weekoflife.com, nebylo již cesty zpět. Ve Week of Life jde v zásadě o to, že po dobu minimálně jednoho týdne vyfotíte denně devět fotek a takto zdokumentovaný týden publikujete na webových stránkách projektu.

 

Copak o to, jeden takový týden si ještě představit dokážu, ale co potom? Kde brát neustále nové nápady (a čas!) a nevykrádat přitom sám sebe? Hlava mi nebere, že někteří šílenci mají na Week of Life ne týdny nebo měsíce, ale roky fotek!

 

Po nějakou dobu jsem tedy myšlenku nechával uzrávat až vykrystalizovala v nový fork (řečeno softwarově-developerskou terminologií) Týdne Života, mnou originálně nazvaný Month of My Life. Pravidla jsou naprosto jednoduchá - po dobu jednoho měsíce každý den jedna fotka s krátkým komentářem. Časem uvidíme, jak dlouho mi to vydrží ;)

 


květen 2011

Z časových důvodů měním pravidla - článek nemusí být každý den a fotka (když se zadaří) může být připravena i den dva předem.


duben 2012

Nastal zlomový okamžik mého života. Mám už práci, ženu, děti a foťák. Že mi nic nechybí? Omyl! Ještě to chce pořádné pivo. A jelikož co si člověk neudělá sám, stojí za prd, rozhodnul jsem se vařit si pivo vlastní. Pod značkou Grádyš.


srpen 2013 

Z důvodu snadnější případné migrace na Joomla 3.x jsem změnil vzhled stránek (template myfolio). A také mi nový vzhled připadne takový jednodušší, modernější a přehlednější...

A jelikož došlo ke změně vlastníka serveru PhotoPost (kterážto byla provázena i navýšením rozměrových limitů pro vkládané fotografie), rozhodnul jsem se na počest této zajisté pamětihodné události zvětšit fotografie i na těchto stránkách. Takže od začátku srpna už delší strana zdejších fotek nemá 800px, ale rovných 1000px.


červen 2014

Migrace z Joomla 2.5 na Joomla 3.3. Nový template mimar


24. června 2015

Začínám zveřejňovat i originály fotek.


18. srpna 2015

Spuštěna Mapa domácích pivovarů


 

Komentáře   

Petr Hartig
0 # RE: O projektuPetr Hartig 2013-01-22 18:34
Řekl bych že dobrý nápad Martine - obdivuji ty na week of life ale myslím že bych to nezvládl - a líbí se mi ten dodatek 15.května .) držím palce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Příprava a nákupy součástek, část čtvrtá

  wurk 25.04.2019 09:47
  sanitace
  Ahoj, pri kazde sanitaci to komplet rozebiras (planujes rozebirat)?
   
 • MeGaL

  Martin 17.04.2019 08:34
  Odp.: MeGaL
  Já mám Tilt Hydrometer (tilthydrometer.com (https://tilthydrometer.com)). Pokud si chceš podobné ...
   
 • MeGaL

  Dušan 15.04.2019 21:49
  Odp.: MeGaL
  Ahoj, mohl bych se zeptat jak ziskavas krivku prubehu kvaseni? Resp. hustotu? Snažím se snad rok najít ...