(tento článek je volným pokračováním prvního seznamu dílů)

 

Prostory

Ba ne, trošku kecám, podařilo se mi totiž přemístit střešní box (rakev) na nové místo, takže již nezaclání nad varnou. Úctyhodný výkon, trvalo mi to jenom půl roku. Teď už jenom namontovat odsavač nad varnou nádobu.

Také jsem si k mým dvěma ledničkám (říkejme jim kupříkladu vzletně spilka a kegerátor) pořídil ještě mrazáček, který můžeme považovat za pivní sklad, popřípadě ležácký sklípek.

A taky jsem přešel z mého dosavadního Bielmeier šrotovníku (který nestíhal, ani když jsem ho poháněl vrtačkou, aby se nakonec rozpadnul úplně) na relativně slušnou dvouválcovou drtičku. Zatím naprostá spokojenost.

 

Hop Stopper (chmelový filtr)

Nad způsobem filtrování mladiny po chmelovaru jsem dost přemýšlel. Zvažoval jsem několik alternativ, až mi nakonec zůstaly dva akceptovatelné způsoby - Hop Stopper a Hop Blocker. Nakonec jsem zvolil Hop Stopper (sítko před výpustí z varné nádoby).

 

Šroubení

Jelikož jsem se vydal cestou „bezsvárové" varny, veškeré průchody stěnami hrnců budou šroubené. Ať už kompresní, nebo obyčejné.

 

Topná tělesa

Na těleso pro ohřev vody asi žádné velké požadavky nejsou, nicméně co se týká ohřevu chmelovaru, to už je jiná. Těleso musí být dostatečně výkonné (aby byl chmelovar pěkně bujarý) a hlavně se na ně mladina nesmí připalovat (chmelovar nebudu míchat). Takže jsem zvolil tělesa Camco typu Ultra Low Watt Density, každé o výkonu 5500W.

 

„Vyslazovací sprcha"

Kal v jeho originálním návrhu používá ve rmutovací/scezovací nádobě pro přívod sladiny/vody obyčejnou hadici. Ta je v hrnci stočená a volně leží na vrstvě sladu. On sice tvrdí, že s tím žádné problémy nemá, ale mně připadne, že slad se prostě musí vymílat (nebo vyplachovat či vířit, jak chcete). 

Tomu jsem chtěl zabránit a proto jsem vstup kapalin do rmutovací/scezovací nádoby vyřešil pomocí polohovací sprchy.