Proč dělám takové hovadiny, ptáte se? Inu, v rámci nově připravované funkcionality výměnného obchodu s domácím pivem na stránkách mapy domácích pivovarů jsem se rozhodnul vyzkoušet, jak by bylo reálně možné posílat pivní lahve.

(když pominu variantu „z ručky do ručky“ v případě geograficky blízkých domovarníků)

Vtipně jsem využil konání sobotní akce Moravian Homebrewers Meeting a svůj soutěžní vzorek jsem hned v pondělí ráno odeslal jako tzv. Balík Do ruky

(zvolil jsem čistě produkty pošty a dvě matuškoidní „šampusky“ jsem zabalil do kartonové krabice II (19,-kč) a odeslal jako balík do ruky (129,-kč). tuto variantu jsem si vybral kvůli přísaze v popisu služby, která zní „Zajistíme doručení balíku na jakoukoliv adresu v ČR hned následující pracovní den“.)

 

Asi ani nejste napnutí, jak to dopadlo, že?

Balíček dorazil až dnes - kdo ví kde (a při jakých teplotách) se těch pár dnů nacházel, takže jsem se tímto krokem efektivně vyřadil ze soutěže. I kdybych měl náhodou původně nějakou šanci projít prvním kolem (ano vím, je to představa z kategorie vlhkých snů, ale kdo se jimi neopájí, tak se snad těchto soutěží neúčastní, ne?).

Ještě jsem (jenom tak ze zvědavosti bez jakýchkoliv ambicí) napsal na kontaktní centrum pošty děkovný dopis zakončený optimistickým zvoláním „... až budu zase pro svůj balík hledat nějakou zážitkovou cestovní kancelář, pošta bude určitě horkým kandidátem ...“. Odpověď mi sice přišla brzo, ale doporučili mi jít reklamovat zásilku na pobočku.

A co tam jako, kurva, vyreklamuju? Jako že by si třeba balíček vyzvedli z Lucky Bastarda, vrátili ho do Prahy a zkusili ho poslat znovu???

 

No nic, pošta testem neprošla, příště zkusím PPL.